Linia „B” do Zduńskiej Woli utrzymana (ETZ 2020)

W kwietniu br. PKS Zduńska Wola poinformował, że zawiesza wszystkie kursy na trasie Łask-Zduńska Wola, w ten sposób mieszkańcy gm. Łask, gminy Zduńska Wola oraz samej Zduńskiej Woli zostali w dużej mierze pozbawieni dostępu do komunikacji publicznej. Przedsiębiorcy oraz wielu mieszkańców w/w gmin zwróciło się z prośbą do Burmistrza Łasku o przedłużenie linii „B” do Zduńskiej Woli.

Z inicjatywy Burmistrza Łasku Gabriela Szkudlarka 22 maja doszło do spotkania z Prezydentem i Wójtem Zduńskiej Woli. Uzgodniono wówczas, że od 15 czerwca, po załatwieniu wszystkich formalności na okres próbny zostanie uruchomiona lina „B”. Gmina Łask w całości sfinansowała nowe połączenie, a jego realizację powierzyła ZKM w Łasku, który od 2019 r. dysponuje nowoczesnym taborem autobusów.

W okresie pilotażowym, pomimo okresu wakacyjno–urlopowego (15 czerwca - 31 sierpnia) połączenie między Łaskiem a Zduńską Wolą cieszyło się sporym zainteresowaniem pasażerów. Zawarto porozumienie między Zduńską Wolą  a  gminą Łask, gdzie określono dofinansowanie linii „B” do końca tego roku ze strony Zduńskiej Woli w wysokości 6.500 zł. Uzgodniono, że od 1 września 2020 r. ilość kursów będzie wynosić 7 z Łasku do Zduńskiej Woli i 7 kursów ze Zduńskiej Woli do Łasku. Jako organizatora linii „B” wskazano gminę Łask, a realizatorem połączenia pozostał ZKM w Łasku.

Rozkład jazdy linii B

                                                                                                                      

Szafrański  Mirosław

dyrektor ZKM w Łasku

 

W Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu gmina Łask podsumuje najważniejsze inwestycje z ostatnich 12 miesięcy.